top of page

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 18:00

 • White Instagram Icon
 • White YouTube Icon
 • LinkedIn
 • White Facebook Icon

Sanakin Tedavisi


Sanakin Tedavisi

Sanakin tedavisi, hastanın kendi kanından elde edilen özel bir serumun doku ve eklemlere enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu serum, doku onarımını ve yenilenmesini hızlandırmak için kullanılmaktadır.


Bu yazıda Sanakin tedavisinin yan etkileri, PRP tedavisi ile karşılaştırılması, uygulama yöntemleri, hasta yorumları ve 2024 fiyatları gibi konuları ele alıyoruz.


İçindekiler:


Sanakin Tedavisi Nedir?

Sanakin iğne tedavisi PRP türevi bir tedavi yöntemidir. Aynı PRP, PRGF tedavisi gibi hastanın kendi kanından elde edilerek yapılır. Otolog sitokinden zengin serum (ACRS) olarak da adlandırılır. Kanımızda bulunan IL-1RsporA adlı doğal ani-inflamatuvar sitokin Sanakin tedavisinde yüksek oranda bulunur. Sanakin iğne uygulaması, enflamasyon süreçlerini düzenlemek ve doku yenilenmesini tamamen doğal bir şekilde teşvik etmeyi amaçlar.


Sanakin uygulamasında hastanın kanından serum elde edilir, buna ACRS (Otolog Sitokin Zengin Serum) denir. Elde edilen bu serum, anti-inflamatuar ve doku yenilenmesi için vücudun kendi haberci maddelerini yüksek konsantrasyonlarda içerir. Çoklu, pozitif haberciler (interlökinler ve büyüme faktörleri), ihtiyaç duyulan yerde özel olarak hareket edebilir. Özetle Sanakin iğnesi vücuda kendi imkanları ile tamir etmede yardımcı olur.


Sanakin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Aynı prp ve prgf uygulamasında olduğu gibi hastanın kendi kanı özel bir tüpe alınır, 37 derecede 3 saat özel bir ünitede bekletilir. Daha sonra 5 dakika 4000 devirde santrifüj makinesinde çevrilip, sorun olan bölgeye iğne ile uygulanır.


Sanakin Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

 • Diz eklem kireçlenmesi olduğu gibi vücudumuzdaki omuz, dirsek, kalça, ayak bileği gibi eklem kireçlenmelerinde yapılmaktadır.

 • Spor yaralanmalarında sık görülen, Hamstring, kuadriceps gibi kas yırtıklarında.

 • Omuzda supraspinatus gibi tendon sorunlarında.

 • Kronik tendon sorunlarında.

 • Tenisçi-golfçü dirseği tedavisinde.

 • Aşil tendinitinde.


Sanakin Tedavisi Yan Etkileri

Özellikle Sanakin tedavisinin yan etkileri genellikle hafif ve geçicidir. Nadir durumlarda, enfeksiyon veya alerjik reaksiyonlar da görülebilmektedir.


En sık görülen yan etkiler şunlardır:

 • Enjeksiyon bölgesinde ağrı, şişlik ve kızarıklık

 • Morarma

 • Baş ağrısı

 • Mide bulantısı


Sanakin ile PRP Arasındaki Fark

Sanakin, hyaluronik asit içeren bir enjeksiyon tedavisidir, PRP tedavisi ise Platelet Zengin Plazma'nın (PRP) kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Temel farkları, kullanılan malzemenin bileşimi ve etki mekanizmasıdır.


Sanakin ve PRP, her ikisi de hastanın kendi kanından elde edilen ürünlerle yapılan tedavilerdir. Fakat aralarında bazı önemli farklar vardır:

 • Sanakin, hastanın kanından elde edilen trombosit ve büyüme faktörlerinden zengin bir serumdur. PRP ise trombosit ve büyüme faktörleri bakımından zengin plazmadır.

 • Sanakin, özel bir işlemden geçirilerek hazırlanır. PRP ise santrifüj işlemi ile elde edilmektedir.

 • Sanakin, doku onarımı ve yenilenmesi için daha etkilidir. PRP ise daha çok ağrıyı azaltmak için kullanılmaktadır.


Sanakin Enjeksiyon

Sanakin enjeksiyonu, genellikle doku veya eklemin ağrıdığı bölgeye yapılır. Enjeksiyon işlemi 20-25 dakika sürer.


Sanakin Diz Tedavisi Yorumları

Özellikle Sanakin diz tedavisi alan hastalar genellikle tedavinin etkili olduğunu ve ağrılarının azaldığını belirtmektedirler.


Sanakin Fiyat 2024

Genellikle, Sanakin Fiyat 2024 yılında diğer tedavi seçeneklerine göre daha ekonomik bir seçenektir.

Daha detaylı tedavi süreci ve fiyat bilgilendirmesi almak için altta bulunan whatsapp butonundan veya iletişim kanallarımızdan bizimle irtibata geçmeyi unutmayınız.


Sanakin Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sanakin ne demek?

Eklemlerdeki ağrıyı hafifletmek ve hareket kabiliyetini artırmak için uygulanan bir enjeksiyon tedavi türüdür.


Sanakin ne zaman etki eder?

Tedavinin etkisi, kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle 4 hafta içinde fark edilmeye başlanır.


Sanakin nasıl uygulanır?

Genellikle etkilenen eklem bölgesine doğrudan ultrason altında içerik enjekte edilmektedir. Eklemlerin ağrısını hafifletmek ve hareket kabiliyetini artırmak için bu enjeksiyonlar kullanılmaktadır.


Sonuç

Sanakin tedavisi, hastanın kendi kanından elde edilen özel bir serumun doku ve eklemlere enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu serum, doku onarımını ve yenilenmesini hızlandırmak için kullanılmaktadır.


Sanakin tedavisi, eklem ağrısı ve hareket kısıtlılığı gibi sorunları hafifletmek için etkili bir seçenektir. Yan etkileri minimaldir ve birçok hastada ağrıları azaltmaya yardımcı olabilmektedir.


Sanakin tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için bizlere danışmayı unutmayınız.


Son olarak Makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Dilerseniz utkuerdemozer.com bağlantısından ana sayfaya dönüş yapabilirsiniz.

Comments


Daha Fazla Bilgi Almak İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

bottom of page