top of page

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 18:00

  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • LinkedIn
  • White Facebook Icon

2016-2018 arasında Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sağlık Kurulu Üyeliği yaptım. 3 yılı aşkın süredir triatlon ve yol maratonu sporcularından oluşan Maraton İstanbul Spor Kulübü’nün başkanlığını yapmaktayım. Bünyesinde 20’den fazla branşı (voleybol, basketbol, güreş, karate, tekvando, yüzme, atletizm, buz hokeyi, okçuluk, masa tenisi, badminton…) barındıran ve 20’nin üzerinde 2020 Tokyo Olimpiyatlar Oyunlarına gitme kotası elde etmiş sporcusu bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulunda ve Sağlık Kurulu Başkanı olarak 2 dönemdir görev almaktayım. 2021 yılından itibaren Türkiye Atletizm Federasyonu sağlık kurulu üyesiyim.

 

2020-2021 sezonunda Süper Lig ekiplerinden Karagümrük Spor Kulübü’nün takım doktorluğu görevini üstlendim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Spor Kulübü ve Federasyon Görevleri

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı yılda girdiğim Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonucunda Ortopedi ve Travmatoloji eğitimine başladım. Asistanlık döneminden itibaren sporcu yaralanmaları ve spor cerrahisi ile yakından ilgilendim. 2010-2012 arasında Manus El Grubu’nda el ve mikrocerrahi deneyimi edindim ve 20 yılı aşkın süredir ortopedik cerrahiyi yoğun pratiğinde uyguluyorum. Özellikle sporcu yaralanmalarının cerrahi tedavisi, kalça ve diz eklem protezleri, ortopedik travma başlıca ilgi alanlarımdır.

10 yılı aşkın süredir koşu ve bisiklet sporu ile amatör olarak ilgilenmekteyken, 2014 yılında bu iki branşa yüzme sporunu da katarak yapılan triatlon yarışlarında, aktif olarak yarışmaya başladım. Çoğu yurtdışı olmak üzere; 10 kez Half-Ironman mesafe 2 kez de Ironman mesafe yarışını tamamladım.

Aktif spor yaparak, mesleki deneyimimde spor yaralanmalarına sporcu tarafından bakmayı öğrendim. Sporcu ve cerrah arasındaki görüş ayrılıklarını, her iki rolü de üstlenmiş olduğumdan en optimal şekilde çözmeyi hedefliyor ve uyguluyorum.

Spor ve Triatlon Geçmişi

Spor yaralanmalarının çoğunu ameliyatsız yöntemlerle çözmeye çalışıyorum. Çünkü biliyorum ki sporcu için ‘ister profesyonel olsun ister amatör olsun’ cerrahinin anlamı, spora dönüşün uzun zaman alması demektir. Bu nedenle sporcunun antrenmanını, yaşam tarzını, diyetini ve egzersizlerini spora en erken dönüş amacıyla nasıl ayarlayacağına odaklanıp, tedavisini planlıyorum.

Cerrahi dışı yöntemlerden biri olan enjeksiyon tedavilerini kendi pratiğimde yoğun olarak ultrason eşliğinde sorun olan bölgeyi görerek, tabiri caizse hedefi tam 12’den vurarak uyguluyorum. Ameliyat kaçınılmaz olduğunda ise spora-oyuna geri dönebilmeniz için size ameliyathanede zengin bir deneyim sunuyorum. Tedavi ve ameliyatlar için bilgi almak için iletişim kanallarında bizimle irtibata geçmeyi ihmal etmeyiniz. 

Tedavi Yaklaşımı ve Deneyimleri

Hakkımda

bottom of page