hakkımda

DR. Utku Erdem Özer

1977’de Trabzon’da doğdu. Trabzon Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Uzmanlık Eğitimi aldı. Asistanlık döneminden itibaren sporcu yaralanmaları ve spor cerrahisi ile yakından ilgilendi. 2010-2012 arasında Manus El Grubu’nda el ve mikrocerrahi deneyimi edindi.

Koşu, yüzme ve bisiklete olan ilgisi nedeniyle koşu ve triatlon yarışlarına katılıyor. 10 kez half-ironman, 2 kez ironman mesafe yarışını tamamladı.

2016-2018 arasında Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sağlık Kurulu üyeliği yaptı. Maraton İstanbul Spor Kulübü Başkanıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

opdrutkuerdemozer

Görüşleriniz

Bilgi Bankası

Rejeneratif Tıp
Rejeneratif Tıp

Rejeneratif Tıp, 21. yüzyılın hastalar açısından tıpta en ümit veren araştırma alanlarından birisidir. Gelecek yıllarda birçok farklı hastalığın tedavisinde insanın kendi dokularından elde edilen hücreler ile yenilenme veya gen tedavileri ile hasarlı, hasta doku ve organların tedavisi hedeflenmektedir.

Devamı
Kök Hücre
Kök Hücre

Eklem kıkırdağının temel görevi eklemlerin sorunsuz şekilde yük taşımasını ve hareket etmesini sağlamaktır. Eklem kıkırdağı insanın vücut ağırlığının 20 katı kadar olan güçleri emerek eklem yüzeylerine eşit dağılmasını sağlar ve bu güçlerin ekleme zarar vermesini önler.

Devamı
PRP Tedavisi
PRP Tedavisi

Her ne kadar kan sıvı halindeyse de içinde çok sayıda hücre vardır. Kanın sıvı bölümüne plazma adı verilir ve bu plazmanın içinde alyuvar, akyuvar ve trombosit adı verilen kan hücreleri bulunur. Trombositlerin özellikle kanın pıhtılaşmasında önemli rolleri vardır.

Devamı